Bucuriile iernii sunt colindele

Viața parohiei Decembrie 3, 2012

Parohiile Bașeu și Mlenăuți colaborează anul acesta în a pregăti pe credincioși pentru sărbătoarea Nașterii Domnului organizând două concerte de colinde. Ineditul acestora constă în faptul că de dtata aceasta corurile copiilor din cele două parohii vor concerta în parohia vecină și prietenă. Astfel pe 6 decembrie la ora 16.00 la Biserica Sf Gheorghe a parohiei Mlenăuți copiii din Parohia Bașeu vor aduce bucuria colindelor enoriașilor acestei parohii și apoi pe 12 decembrie  la ora 16.00 copiii din Mlenăuți vor cânta pentru credincioșii din Bașeu Hudești. Sperăm ca această colaborare să aducă un sentiment de prietenie sinceră  și de bucurie atât în sufletele copiilor  cât și a credincioșilor celor două parohii.